שלב 10 – תכנון ובניית מבנה לארגון – גרסה 2

מבנה הפיזי של החברה

בשלב זה יש צורך להקים את המבנה הפיזי של החברה, על מנת לבצע שלב זה יש שתי אפשרויות:

  1. להקים את המבנה הפיזי ידנית באמצעות תוכנה כמו microsoft visio.
  2. להשתמש בתוכניות קומה מוכנות מראש ותמונות מוכנות מראש.

אם מעוניינים לבצע את אפשרות 1 – יש להשתמש בהסבר זה: תכנון ובנית מבנה פיזי לחברה
אם מעוניינים לבצע את אפשרות 2 – יש להמשיך לקרוא כאן.

לדעתי אין צורך לבזבז זמן על אפשרות 1, אלא לעבוד באופן ישיר על הרשת, הרי איננו ארכיטקטים וגם לא מעצבי דירות ומשרדים.

לאחר שבחרנו את בחירתנו, עלינו להטמיע את התוצאות בתוך פאקט טרייסר, ההסברים המובאים כאן, מתייחסים לאפשרות 2, עם זאת גם מי שבחר לבצע את אפשרות 1 יכול להשתמש בהסברים, רק שעליו להכניס את התמונות שיצר מ- visio ולא את התמונות המוכנות מראש. – כלומר אם בחרתם באפשרות 1 יש לבצע את אפשרות 1 ולאחר מכן להמשיך כאן.
עבודה בפאקט טרייסר במצב הפיזי (physical)

בפאקט טרייסר יש שני דרכים להסתכל על טופולוגית הרשת, בצורה הלוגית (שבה אנו רואים את הרכיבים מבחינת החיבורים והיחסים ביניהם) ובצורה הפיזית (שבה אנו רואים את הרכיבים כיצד הם ממש יושבים ונמצאים בעולם הפיזי).

עלינו לעבוד כעת על המצב הפיזי, אז נכנסים בפאקט טרייסר למצב הפיזי. במצב זה אנו רואים שיש כמה רמות: "בין-ערים" (intercity), "עיר" (city) ו-"משרד" (office).
אנו נתאים את הרמות למה שאנו צריכים. – אם הפרויקט שלנו הוא על חברה שבה 3 הסניפים מפוזרים בארץ אז: "בין-ערים" יופיעו הסניפים על גבי מפת הארץ, ב- "עיר" יופיע תמונה של הסניף שלנו, ו- "משרד" יופיע קומה בסניף שלנו.
אם הפרויקט שלנו הוא על חברה שבה 3 הסניפים מפוזרים בעולם, אז "בין ערים" יופיעו הסניפים על גבי ערים בעולם (לא מדינות אלא ערים בעולם) ואז כמו מקודם – "עיר" = תמונת הסניף ן- "משרד" הקומה בסניף.

תמונות לשימוש בשלב זה ניתן להשיג באתר זה: פרויקט תקשוב 5 יחידות – עזרים

את תוכניות הקומות השונות ניתן לשלב איך שאתם מעוניינים, אתם יכולים להכניס תוכנית שונה לכל קומה, או להכניס תוכנית זהה לכל קומה של סניף ובין הסניפים תוכניות שונות או בכל הקומות את אותה תוכנית קומה.

סרטון הסבר:

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.