אני מורה חדש למגמת תקשוב – האם יש לך טיפים וקריאת כיוון?

כן בהחלט.

ראשית כל בהצלחה רבה שיהיה! אם יהיו לך שאלות ובעיות אשמח לנסות לעזור!
בעקרון – אתר זה אמור לענות על הדרישות של כל מורה למגמת תקשוב, אך לצערי עדיין בבנייה מתמדת.

אם ברצונך לקרוא את המאמר הארוך שעונה על שאלתך, רצוי מאוד! כנס לכאן.

עם זאת בקצרה – אלו הדברים העיקריים כדי להתחיל להתגלגל:

  1. קראו את תוכנית הלימודים בכל נושא: תקשוב א', ב' וג'. את התוכנית ונקודות תוכלו לקרוא פה באתר בתחילת כל פרק, לדוגמא זה של תקשוב א'.
    סיירו באתר פה וקבלו התרשמות כללית. כמו כן, התרשמות ממבחנים לדוגמא ומבחני בגרות תוכלו למצוא בחלק מבחני בגרות, ובחלק מבחנים ותרגולים.
  2. חלוקת היחידות של המגמה על פי נושאי המגמה + שעות שבועיות (ש"ש) עבור כל נושא + גמולים למורים – ניתן למצוא כאן בעמוד שאתם נמצאים בו בשאלה: "סמלי שאלון תקשוב…".
  3. חומרים ללימוד ולשיעורים אפשר למצוא בדף זה. כמו כן תוכלו למצוא המון חומרים באתר של חיים כראל. ובאופן כללי יש סיכום כללי שנעשה ע"י אדם בשם חיליק, סיכומים אלו מופיעים באתר בחלק האתר הנקרא: מבחנים, תרגולים, סיכומים ומעבדות. שם תראה סיכום כללי ודפים נוספים. – ניתן ללמד מהסיכום שלו – זה סיכום מצוין הוא מקיף את החומר ולא נראה לי שקיים משהו יותר מקיף מזה.
  4. רוב המבחנים והתרגולים הנמצאים באתר זה פתוחים ללא ססמא, אך חלקן עם ססמא, כדי לקבל את הססמא יש לפנות אליי באימייל (tikshuvccna@gmail.com) או בטופס צור קשר. [הססמאות מתחלפות בכל שנת לימודים חדשה].
  5. השתלמויות במקצוע התקשוב מתקיימות בדרך כלל בחופשת הקיץ, כדאי להתעדכן (ראה מס' 3).
  6. כדאי להירשם לאתר מוקד מקצוע – אתר זה מכיל את כל המידע עבור מורי התקשוב. רצוי להירשם שם, כך תוכל לשאול שאלות בפורום, להתעדכן על השתלמויות ולקבל עדכונים חשובים במייל.
  7. שוב, מומלץ לקרוא את המאמר הארוך – "מורה חדש לתקשוב – חומרים ועזרה"

שיהיה בהצלחה,

לדף הראשי "שאלות נפוצות"
לשאלות נוספות, תמיכה, הערות, הארות ותלונות אפשר לפנות ב- צור קשר או ב- "שאל שאלה קבל תשובה"