אודות

אודות האתר

*הבהרה* – אתר זה הינו אתר פרטי, אתר זה אינו משוייך למשרד החינוך ו\או לפיקוח מגמת תקשוב ולא עבר אישור על ידם או ע"י אף גורם רשמי. המידע המפורסם ומובא באתר זה ברובו שואב מתוך מסמכים\הצהרות\אמירות שנאמרו ע"י הגורמים הנ"ל, כאשר היתה אפשרות, הובאו המסמכים הרשמיים, אך לעיתים לא היה ניתן.
מיעוט מהמידע המפורסם באתר זה הוא הבנה ופירוש ולעיתים אף שכלול של ההוראות הרשמיות. באתר זה נעשו כל המאמצים על מנת להיות נאמן, ומיושר לאמירות רשמיות, אם נפלה טעות צר לנו על כך.
ומכל מקום, כל הגולש, קורא, מסיק ומשתמש באתר זה, עושה זאת על דעת עצמו ואין לו אף טענה כנגד אתר זה. תקנון ותנאי שימוש מלאים כאן.

אתר זה מתמקד במגמת תקשוב – מערכות תקשוב.

מגמת תיקשוב נועדה לתלמידים שאינם פונים למדעי המחשב ובכל זאת רוצים להשתלב בעולם ההי-טק. המגמה מאפשרת לתלמידים לרכוש ידע בתחום ה- IT יחד עם התמחות המתאימה לכישוריהם.
(מתוך אתר משרד החינוך).

באתר זה תוכלו למצוא:

V-success כל נושאי מגמת תקשוב מחולקים ע"פ מערכי שיעור.
V-success מדור נפרד לסיכומים חשובים.
V-success תרגולים ומבחנים בנושאים שונים.
V-success מדור נפרד לתרגולי מבחני בגרות ומתכונות אינטראקטיביות – אמיתיות.
V-success מעבדות אינטראקטיביות 
להורדה, (קבצי Packet Tracer) המנקדות את ההתקדמות ומכילות שאלות הבנה ולימוד.
V-success תחרויות ואתגרים + שיעורים אינטרנטיים חיים חינמיים (וובינריים) – שנתיים.
V-success ליווי והסברים מצולמים וכתובים על תהליך הגשת פרויקט בתקשוב – בניית רשת לכיתה י"ב.
V-success ערוץ אפשרי להתייעצות, שאילת שאלות, עריכת דיון או כל נושא אחר, באמצעות "שאל שאלה", "שאלות נפוצות" ויצירת קשר.

מומלץ לעבוד בצורה שיטתית נושא אחר נושא על פי מערכי השיעור (שבהם משולבים התרגולים, הסיכומים והמבחנים ממילא).

כיצד זה עובד?

אתם נכנסים לקטגוריה המתאימה לכם: למשל: " תקשוב ג' ", בתוך קטגוריה זו, תוכלו לראות את כל נושאי יחידה זאת. תוכלו להתקדם על פי הסדר המוצע, או על פי סדר אחר שתרצו. למשל, נניח ואתם עוסקים כעת בנושא וילאן, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לתת הקטגוריה: "VLAN ו- Trunk (וילאן וטראנק)" ולעבוד עם המאמרים שמופיעים, כל מאמר הוא יחידה אחת – כלומר שיעור 1 (או 2 שיעורים, תלוי בקצב שלכם). – לא צריך להסתבך, פשוט ללכת לפי הסדר. כל יחידה יכולה להכיל: הסבר, מעבדה, דף שאלות או פעילות כלשהי.
היחידה האחרונה מוקדשת לסיכום. – בין היחידות תוכלו למצוא דפי סיכום, מי שבוחר להוריד את דפי הסיכום אני מבקש להשאיר את הקרדיט ולא לערוך שינויים בדף אלא אם מבקשים רשות.

מלבד המערכים המסודרים, ישנם תוספות, למשל, אם תרצו להציג תמונות של רכיבים לתלמידים שלכם, אין צורך לגשת לגוגל ולחפש. התמונות נמצאות בקטגוריה מיוחדת: "תמונות רכיבי מחשב ועוד", וגם בה יש תתי קטגוריות לפי נושאים. לדוגמא: אם אתם מלמדים כעת על "דיסק קשיח" כנסו ל- "תמונות רכיבי מחשב ועוד" ואז לנושא: "דיסק קשיח ו- SSD". בתוך הנושא תמצאו תמונות מסוננות, תמונות חשובות שמסבירים מהו אותו רכיב ואילו סוגים של רכיבים ישנן באותו הנושא.
שימו לב! – באותו הדף תוכלו למצוא גם סרטונים רלוונטים שיסבירו את פעולת הרכיב או מהו הרכיב.

כל התמונות והסרטונים הם בחירה שלי – מה שנראה כחשוב ורלוונטי. – אשמח לשמוע רעיונות נוספים.

מה עוד?

  • המבחנים המופיעים באתר הם מבחנים אינטראקטיביים, כלומר מספקים משוב אוטומטי וציון הנשלחים לתיבת המייל.
  • למי שמעוניין ביותר חומרים, ממה שמופיע בסדר הרגיל של האתר. חומרים נוספים יופיעו בקטגוריה נפרדת, בתוך קטגוריה זו תוכלו למצוא: סיכומים שונים, הסברים נוספים, הרחבות ועוד.
  • חומרי העשרה נוספים בתחום המחשבים כגון נושא ההאקינג, לימוד אופיס ועוד ייתכן וייתווסף כקטגוריה נפרדת.

מי אני?

שמי מיכאל, אני מורה בהכשרתי עם התמחות בתקשוב, מלמד מספר שנים את מקצוע התקשוב על כל חלקיו ועוסק בתחום המחשבים כבר שנים רבות.
עסקתי בטכנאות מחשבים, ברשתות ובבניית אתרים. מאמין בכך שאם יש לך משהו טוב שעמלת עליו והוא יכול לעזור לעוד אנשים – שתף אותו עם העולם בדרך כלשהי.

הארות ושיפורים

אני פתוח לשמוע את כולם – מורים, תלמידים וגולשים. אשמח לשמוע הערות, הארות, הצעות לשיפור וגם הצעות להעברת חומרים. תוכלו לפנות אליי ב- "צור קשר".

זהירות כאן בונים…

under_construct_heb

לצערי האתר עדיין בבנייה, ומתווספים להם חומרים תוך כדי תנועה, תוכלו להתעדכן ב"עדכונים באתר!"
עמכם הסליחה על כך..

אתר ותפיסה פורצי דרך בעולם החינוך!

אתר זה הינו פריצת דרך חינוכית טכנולוגית. אתר זה גאה להיות האתר הציבורי הראשון שמלווה מגמה (נכון ליום עדכון המאמר). אתר זה מלווה מגמת לימוד באופן של מערכי שיעור עוקבים, תרגילים אינטראקטיבים, סיכומי חומר מסודרים ועוד.

בנוסף לאתר זה הושקה אפליקצייה ל- Android, האפליקציה משלימה את האתר ומספקת חווית משתמש נוחה יותר ומהירה יותר. – כמו האתר כך האפליקציה, אפליקצית מגמת תקשוב הינה ראשונית ופורצת דרך.
* הורדת אפליקצית מגמת תקשוב – Tikshuv-CCNA