חיפוש


ברוכים הבאים לאתר השאלות והתשובות של Tikshuv-CCNA, פה תוכלו לשאול שאלות בנושא המגמה, תקשוב מחשבים ועוד. הפאקט טרייסר לא עובד לכם? הטופלוגיה קורסת? אין פינג? מה זה שרת DNS? איך עוברים את המבחן? לכל שאלה תקבלו תשובה. מוזמנים לשאול ולעזור לכולם.
0 הצבעות

שלום,

אני מורה המנחה פרויקט 5 יחידות בתקשוב - כיתה י"ב - הגעתי לשלב 10 שבו צריך לתכנן פיזית את סניפי החברה
כתוב שם שיש לעבוד עם תוכנה הנקראת Visio (ויזיו) על מנת לבנות את המבנים הפיזיים של החברה.

חיפשתי במחשבים של הבית ספר אך לא מצאתי תוכנה כזאת - האם זה חלק מתוכנות אופיס (Office) או שזה משהו מיוחד? מאיפה אפשר להשיג את זה? 

תודה,
אבנר גבסו

על ידי

תשובה 1

0 הצבעות
 
התשובה הטובה ביותר

שלום אבנר,
תודה על שאלתך

נכון, אכן מומלץ לבצע שלב זה עם התוכנה שציינת Visio - זוהי תוכנה קלה, זורמת ומומלצת מאוד. 
לצערי הרב ויזיו אינה נכללת ביישומי אופיס, זה אכן מצער. 

אם אין לבית הספר שלך את התוכנה, פנה לאחראי הרכש (ישירות או דרך איש טכנאי המחשבים) וטען בפניהם שעליך לעבוד עם תוכנה זו, ושזה מוצר הכרחי עבור הפרויקט, בטוחני שבקשתך תתקבל וייקנו רשיונות. עדכון: ניתן להוריד חינם ממיקרוסופט חלק מהסכם של משרד החינוך עם החברה (תודה לאדיר על המידע!).

ישנן מספר מצומצם של אלטרנטיבות לתוכנה, אך הן אינן אידיאליות, למשל ישנה התוכנה Gliffy שיש מספר מורים שמשתמשים בה, עם זאת צריך לפתוח חשבון (להסתכל שפותחים חשבון Free Account ולא לטעות ולפתוח חשבון רגיל הפתוח למספר ימים כחופשי ואז ננעל) - זה אומר למעשה שהתלמיד צריך כל פעם להתחבר לחשבון שלו ואז להמשיך וכו'. 
מלבד התוכנה Gliffy לא מצאתי עוד משהו ראוי. 

התוכנה Visio היא תוכנה offline לא צריך חשבון ולא צריכים להיות מחוברים לאינטרנט, היא טובה מאוד ותשמש אתכם לשנים רבות - רצוי לדחוף ולרכוש!  עדכון: לפי דברי אדיר כאן (תודה), לא צריך לרכוש, התוכנה היא חלק מההסכם של משרד החינוך עם מיקרוסופט - וניתן לקבל אותה חינם.

שיהיה המון בהצלחה!

על ידי עוזר מוערך מאוד (40.8k נקודות)
מוסדות חינוך יכולים לקבל את הvisio חינם לפי ההסכם של משרד החינוך עם מיקרוסופט (תחת MVLS).
מצוין טוב לדעת! תודה אדיר!
...