פרוטוקול ניתוב OSPF

תכונות פרוטוקול OSPF

 • פרוטוקול מסוג Link State.
 • המטריק (עלות) שלו נקבע על פי מהירות הקו – רוחב-פס (Bandwidth). ככל שהקו יותר איטי נתון ה- Metric יהיה גבוה יותר, יש הבדל בין קווי: Fa, Giga, 100Mוכו'.
 • בנוי עבור רשתות גדולות העמוסות בראוטרים ומאפשר חלוקה לאזורים (Areas).
 • שולח עדכון רק כאשר יש שינוי ברשת.
 • שולח עדכון מלא של כל טבלת הניתוב כל חצי שעה.
 • דורש משאבי נתב כגון זיכרון גדול לשמירת טבלאות ויכולת עיבוד.
 • על מנת לשמור על טבלת השכנים גם שולח הודעות קצרות כל כמה שניות ותוך כדי כך מבצע חישוב של המהירות / רוחב פסוכך מוצא את הנתיב האופטימלי.
 • Ospf מחזיק בנוסף לטבלת הניתוב גם טבלת טופולוגיה אשר כוללת את הנתיב הטוב ביותר ליעד וגם נתיבים חלופיים במקרה של תקלה בנתיב.

אזורים – Areas

בפרוטוקול OSPF ניתן לחלק את הרשת לאזורים (Areas) כך שכל הראוטרים באזור מסוים מכירים את כל הראוטרים באותו אזור אך לא באזור אחר. אזור – Area 0 חייב להיות, וכל האזורים חייבים לחפוף איתו.

שונה הוא ראוטר מסוג ABR הנמצא בין אזורים שמכירים את כל האזורים שהוא גובל איתם. פרוטוקול זה צריך ליצור יחסי שכנות על מנת להעביר נתוני OSPF בין הראוטרים. בברירת המחדל: שולח הודעת שלום – Hello-Timer – כל 10 שניות. Dead-Timer – כל 40 שניות. (וברשתות שהן לא Broadcast – Hello – 30 שניות, Dead – 120 שניות).

ראוטר מסוג ASBR או באריכות: Autonomous System Border Router הוא ראוטר שמוגדר על ניתוב OSPF אך לומד ניתובים ממקור אחר שפועל על פרוטוקול ניתוב אחר.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

😢 - אתם משתמשים בחוסם פרסומות (AdBlocker / Ad Block) - 😢 שמעו, גולשים יקרים. באתר זה הושקע כסף רב והמון זמן, הוא מתוחזק באופן קבוע ומשתדל להביא לכם את כל מה שאתם צריכים - בחינם! הפרסומות מסייעות לי להמשיך ולעזור לכם, אם אתם רוצים להמשיך לחסום, סבבה בחירה שלכם.

אבל - אתם מרגישים שהאתר עוזר לכם? רוצים קצת להביע תודה?

אז אנא בטלו את חוסם הפרסומות באתר זה...

פנו אליי ואסייע לכם להציג את הפרסומות (רק באתר זה):

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  בשבילכם זה לחיצת כפתור ומעט מאוד אי נוחות, בשבילי זה הבעת תודה והמשך פעילות!

  נ.ב - יש גם אפשרות להירשם כחברים באתר, פרטים כאן