רכיב הרשת רכזת (hub)

רכזת –  HUB

רכזת (Hub) היא אביזר רשת המכיל מספר פורטים לחיבור  מארחים לרשת. רכזת מקבלת הודעה בכניסת הפורט ושולחת את ההודעה לשאר הפורטים. רכזת הוא רכיב פשוט אשר לא מפענח הודעות המתקבלות אצלו, אלא, רק מפיץ הודעות.

הודעה המופצת מהרכזת מגיעה לכל המארחים. כל מארח בודק האם ההודעה נשלחה אליו או לא, לפי הכתובת הפיזית (MAC). אם ההודעה נשלחה אליו, מטפל בה. אם לא, מתעלם ממנה.

רק הודעה אחת יכולה לעבור דרך הרכזת בו זמנית. אם שני מארחים שולחים הודעה בו זמנית, נוצרת התנגשות. ההתנגשות גורמת להרס המידע, והמארח לא יוכל לפענח אותה. רכזת לא מפענח את המידע ולכן לא יכול לדעת שהמידע נהרס.

המארח שמזהה שנוצרה התנגשות, מודיע לכולם שהייתה התנגשות. במקרה כזה כל מארח שרצה לשלוח מחכה פרק זמן מסוים ואז שולח שוב את המידע. [התנהלות זו מכוסה במנגנון ה- CSMA/CD שנידון קודם לכן].

ככל שיש יותר מארחים כך גדל הסיכוי להתנגשות. ככל שיש יותר התנגשויות יש יותר שידורים חוזרים. שידורים מיותרים מאטים את קצב התקשורת. לכן, יש חשיבות להגביל את אזורי ההתנגשות (ראו בהמשך "אזור התנגשות – Collision Domain).

הערה: כיום לא ניתן למצוא רכזות בשימוש עקב יעילותם המוגבלת, המתגים החליפו את תפקידם.

 

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

😢 - אתם משתמשים בחוסם פרסומות (AdBlocker / Ad Block) - 😢 שמעו, גולשים יקרים. באתר זה הושקע כסף רב והמון זמן, הוא מתוחזק באופן קבוע ומשתדל להביא לכם את כל מה שאתם צריכים - בחינם! הפרסומות מסייעות לי להמשיך ולעזור לכם, אם אתם רוצים להמשיך לחסום, סבבה בחירה שלכם.

אבל - אתם מרגישים שהאתר עוזר לכם? רוצים קצת להביע תודה?

אז אנא בטלו את חוסם הפרסומות באתר זה...

פנו אליי ואסייע לכם להציג את הפרסומות (רק באתר זה):

    שם (חובה)

    דואר אלקטרוני (חובה)

    בשבילכם זה לחיצת כפתור ומעט מאוד אי נוחות, בשבילי זה הבעת תודה והמשך פעילות!

    נ.ב - יש גם אפשרות להירשם כחברים באתר, פרטים כאן