שיטות שונות של פעולת מיתוג (Switching) ע"י הסוויץ'

מתגים תומכים במספר טכניקות מיתוג שונות. השיטות הן: אחסן-והעבר (Store and Forward), שגר-מיד (Cut-Through) ואחסון-זריז (Fragment-Free). טכניקות אלו מגדירות כיצד המתג, מקבל, מעבד ומעביר מסגרות מידע (Frames).

אחסן-והעבר (Store and Forward)

בשיטה זו, הסוויץ' מעתיק כל מסגרת אתרנט שמגיעה אליו לתוך זיכרון הרכיב, ועושה חישוב של CRC (Cyclic Redundancy Check) על מנת לבדוק האם ישנן שגיאות. במידה וישנה שגיאה, הפריים נזרק, ואם אין טעות הסוויץ' יעביר את הפריים ליעדו. יש לדעת ששיטה זו אמינה מאוד אך גם איטית מכיון שהסוויץ' צריך לטעון ולבדוק פריים שלם לפני העברתו.

שגר-מיד (Cut-Through)

בשיטה זו, הסוויץ' מעתיק לזיכרונו רק את כתובת המק של היעד. שיטה זו מאוד מהירה מכיון שהסוויץ' אינו קורא את הפריים (רק את היעד), עם זאת בשיטה זו ייתכן והסוויץ' יעביר מסגרות עם שגיאות.

אחסון-זריז (Fragment-Free)

בשיטה זו הסוויץ' קורא עד כתובת המק של היעד (64 בייטים בלבד) ולא קורא את כל הפריים, בדרך זו הסוויץ' מאתר את רוב השגיאות (שבד"כ קורות ב- 64 בייטים הראשונים). שיטה זו היא פשרה בין שתי השיטות ומספקת לנו אמינות ומהירות סבירה.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

😢 - אתם משתמשים בחוסם פרסומות (AdBlocker / Ad Block) - 😢 שמעו, גולשים יקרים. באתר זה הושקע כסף רב והמון זמן, הוא מתוחזק באופן קבוע ומשתדל להביא לכם את כל מה שאתם צריכים - בחינם! הפרסומות מסייעות לי להמשיך ולעזור לכם, אם אתם רוצים להמשיך לחסום, סבבה בחירה שלכם.

אבל - אתם מרגישים שהאתר עוזר לכם? רוצים קצת להביע תודה?

אז אנא בטלו את חוסם הפרסומות באתר זה...

פנו אליי ואסייע לכם להציג את הפרסומות (רק באתר זה):

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

בשבילכם זה לחיצת כפתור ומעט מאוד אי נוחות, בשבילי זה הבעת תודה והמשך פעילות!