תכונות IPv6

בכלליות אלו התכונות של IPv6:

פאקט ותחילית (header) חדש

תצורת הפאקט החדשה היא יותר קלה. הדבר נעשה ע"י הזזת החלקים הפחות משמעותיים והאופציונאליים לתוספת הרחבה שבאה אחרי התחילית של ה- IPv6.

מרחב כתובות גדול

כמו שאמרנו במבוא על IPv6, ל- IPv4 יש 32 ביטים של כתובות, אבל ל- IPv6 יש 128 ביטים של כתובות. מספר הכתובות האפשרי הוא 128^2 כתובות. עם כזאת כמות אנו יכולים לחלק את הכתובות בצורה נוחה עבור רשתות ומארחים, ויכולים לוותר על פרוטוקול NAT.

הגדרת כתובות בשיטת Statefull ובשיטת Stateless

ב- IPv6 יש שיטת הגדרת כתובות אוטומטיות חדשה. מארחים יכולים להגדיר לעצמם באופן אוטומטי כתובת IPv6 הנקראת Link-Local Address (כתובת מקומית). – שיטה זו קרויה Stateless Configuration.
כמו כן ניתן לקבל כתובות באמצעות פרוטוקול DHCPv6 בדומה ל- IPv4 (פרוטוקול Dynamic Host Configuration Protocol) שיטה זו קרויה Statefull Configuration או כתובת משרת DHCP.

הודעות מולטיקסט – Multicast

ידוע שבאייפי גרסא 4, יש 3 סוגי שידורים: יוניקסט (Unicast), מולטיקסט (multicast) וברודקסט (Broadcast). שידור יוניקסט הוא שידור שליחה מאחד לאחד, מולטיקסט שליחה של אחד להרבה (לקבוצה) ואילו ברודקסט הוא שידור לכולם (לכל הרשת, או לכל העולם).

באייפי גרסא 6 אין שליחה מסוג ברודקסט ולכן אין כתובות כאלו מיוחדות של ברודקסט. אבל אל דאגה, ניתן בכל זאת לשלוח הודעה מסוג זה, ע"י שליחת הודעה לכתובת ff02::1 שליחה לכתובת זו מוציאה הודעת מולטיקסט מכל הפורטים של הרכיב.

חבילת האבטחה IPSec

חבילת האבטחה היא חבילת תקני אינטרנט שמשתמשת בשירותי הצפנה על מנת לספק סודיות, אימות, ושלמות המידע. ב- IPv6 ה- IPSec הוא מובנה בהגדרת הפרוטוקול של IPv6.

פרוטוקול זיהוי שכנים – Neighbor Discovery Protocol – NDP

פרוטוקול ה- NDP הוא פרוטוקול הנמצא ב- IPv6. הפרוטוקול מתבסס על ה- ICMPv6 (פרוטוקול שליחת הודעות הבקרה). פרוטוקול ה- NDP מחליף את פרוטוקול ה- ARP – Address Resolution Protocol – שלא קיים ב- IPv6.

 

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

😢 - אתם משתמשים בחוסם פרסומות (AdBlocker / Ad Block) - 😢 שמעו, גולשים יקרים. באתר זה הושקע כסף רב והמון זמן, הוא מתוחזק באופן קבוע ומשתדל להביא לכם את כל מה שאתם צריכים - בחינם! הפרסומות מסייעות לי להמשיך ולעזור לכם, אם אתם רוצים להמשיך לחסום, סבבה בחירה שלכם.

אבל - אתם מרגישים שהאתר עוזר לכם? רוצים קצת להביע תודה?

אז אנא בטלו את חוסם הפרסומות באתר זה...

פנו אליי ואסייע לכם להציג את הפרסומות (רק באתר זה):

    שם (חובה)

    דואר אלקטרוני (חובה)

    בשבילכם זה לחיצת כפתור ומעט מאוד אי נוחות, בשבילי זה הבעת תודה והמשך פעילות!

    נ.ב - יש גם אפשרות להירשם כחברים באתר, פרטים כאן